Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Afiliacja - co to jest i jak zarabiać?

Afiliacja – co to jest i jak zarabiać?

Data aktualizacji 21 stycznia, 2021

Czym jest Afiliacja?

Najogólniej mówiąc afiliacja jest zarabianiem przez polecanie. Jeśli posiadamy stronę internetową, fanpage, profil na instagramie lub innych serwisach społecznościowych, to możemy na tym zarobić!

Na rynku internetowym panuje silna konkurencja i zwykłe reklamy mogą już nie wystarczyć. W tym miejscu wkracza afiliacja, która jest tym, co pozwoli nam wygenerować znacznie lepsze zarobki.

Afiliacja - co to jest i jak zarabiać?

Jak działa afiliacja?

zarabianie na afiliacji

Rodzaje programów afiliacyjnych

Najczęściej wykorzystywane modele afiliacji to:
  • Cost per click (CPC) – pierwszy model, w którym reklamodawca płaci właścicielowi witryny za każde kliknięcie w baner lub link reklamowy i przejście na stronę danego produktu. Nie jest tu brana pod uwagę sprzedaż danego produktu, a samo jego wyświetlenie.
  • Cost per lead (CPL) – drugi model, gdzie płatność otrzymujemy za wypełnienie przez odbiorcę formularza, pozostawienie danych kontaktowych.
  • Cost per sale (CPS) – w tym przypadku otrzymujesz prowizję, kiedy odbiorca docelowy kupi dany produkt lub usługę.
  • Cost per install (CPI) – tu wynagrodzenie otrzymujemy za pobranie i zainstalowanie danej aplikacji przez klienta.
  • Model mieszany – Może łączyć ze sobą wiele różnych modeli sprzedażowych. Wynagrodzenie możemy dostać np. za pozyskanego leada, jak i sprzedaż produktu.

Jak zarabiać na afiliacji?

MyLead – to kompleksowa sieć afiliacyjna, gromadząca w jednym miejscu ponad 1500 programów afiliacyjnych, działająca na rynku od 2014 roku. Dzięki bogatej ofercie, z łatwością wybierzesz program, który będzie pasował do Twojej grupy odbiorców.

Po założeniu darmowego konta na MyLead otrzymujemy dostęp do rozbudowanego panelu użytkownika. Dzięki niemu możemy konfigurować nasze programy i w międzyczasie przeglądać statystyki. Możemy na żywo śledzić ile osób przegląda nasze reklamy i jaką mamy z tego konwersję (dokonanie zakupu przez klienta).

Firma przykłada dużą wagę do wiarygodności pozyskanego leada (osoby, która zostawia swoje dane), dlatego warto pracować sumiennie. Stosowanie tzw. fraudów (prowizja zdobyta w sposób niezgodny z regulaminem) zazwyczaj skutkuje szybkim wykluczeniem z programu.

Dużym ułatwieniem jest forum oraz chat, gdzie możesz wymieniać doświadczenie z innymi użytkownikami oraz support, zawsze chętny do udzielenia szybkiej i rzeczowej pomocy. Na portalu znajdziemy również darmowe poradniki dotyczące różnych metod zarabiania w Internecie. Innymi słowy, dostajemy w pełni kompleksową usługę, która z pewnością ułatwi nasz start w tym biznesie!

Ile można zarobić na afiliacji?

Teoretycznie nie ma tu limitów i górnej granicy zarobków, jednak wiele zależy od wybranego programu partnerskiego, naszej pomysłowości, grupy odbiorców i tego czy potrafimy do nich dotrzeć.

Jeśli potrafisz rozmawiać z ludźmi, a co najważniejsze w ciekawy sposób zaoferować dane produkty, to masz szansę odnieść spory sukces w afiliacji. Z czasem sam dojdziesz do tego w jaki sposób promować dane usługi, aby na tym zarabiać. Wszystko wymaga jednak prób i błędów.

Powodzenia!

Sprawdź także:
Jak zarabiać na reklamach
Książka „Umysł Miliardera” – 20 Zasad Bogactwa i Sukcesu Najbogatszych Ludzi Świata

Materiały graficzne: Image by 政徳 吉田 from Pixabay

Podobał Ci się wpis?

Zostaw swoją ocenę!

Ocena 4.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments