Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Co to jest Bitcoin? Jak i gdzie inwestować w kryptowaluty?

Co to jest Bitcoin? Jak i gdzie inwestować w kryptowaluty?

Data aktualizacji 9 listopada, 2021

Z poniższego wpisu dowiesz co to jest Bitcoin? Jak i gdzie inwestować w kryptowaluty?

W dobie pandemii kryptowaluty stały się ciekawą odmianą dla inwestycji w klasyczne instrumenty, a o Bitcoinie mówi się jako o alternatywie złota. Wrażenie musi robić też tempo wzrostu jego wartości. Wystarczy wspomnieć, że na początku 2019 roku Bitcoin był wyceniany na ok. 14 tysięcy złotych, by z początkiem 2021 roku kosztować już ponad 140 tysięcy zł. Jak łatwo policzyć to wzrost o 1000%!
Wiele osób inwestując w niego w odpowiednim momencie, zbiło niemałą fortunę. Chyba nie chcesz przegapić drugiej takiej szansy?

Czym jest Bitcoin

Bitcoin (BTC) to kryptowaluta wprowadzona w 2009. Nie ma żadnej instytucji emisyjnej, jest niezależny od banków i innych organizacji. Jest walutą cyfrową, opartą o matematykę i kryptografię. Jego wydobywanie (kopanie) odbywa się przy pomocy koparek kryptowalut (zbudowanych z kart graficznych). To złożony, czasochłonny i wymagający zużycia dużych ilości energii proces.
W dużym uproszczeniu, można porównać go do pozyskiwania tradycyjnego złota, gdzie górnicy za wykonaną pracę, otrzymują wynagrodzenie. W przypadku Bitcoina kopanie, to proces, który tworzy jednostki zwane blokami. Te z kolei zatwierdzane i dołączane są do już istniejących bloków.

Bitcoin jest walutą ograniczoną ilościowo. Do wydobycia jest 21 000 000 bitcoinów. Na chwilę obecną (kwiecień 2021) wydobyte zostało 18 688 550 bitcoinów, a to już ok. 90% całej dostępnej puli.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Warto skorzystać z usług pośrednika, który zaoferuje nam wsparcie w ojczystym języku, ale także posiada swój oddział w Polsce. Taką firmą jest Zonda (dawniej BitBay)
Kupując kryptowalutę możemy płacić złotówkami, bez konieczności zakładania konta walutowego.
Założenie i prowadzenie konta jest darmowe, firma pobiera prowizję, jedynie od wykonywanych transakcji kupna i sprzedaży.
Zonda oferuje ponad 30 cyfrowych walut, różne możliwości wpłat i wypłat, pełne wsparcie w języku polskim, aplikację na telefon i wiele innych możliwości.

Do dyspozycji mamy kryptowaluty takie jak: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Lisk (LSK), GAME (Game Credits), Ethereum (ETH), EOS oraz całą masę innych, które możemy szybko kupić i sprzedać.

Rejestracja zajmuje dosłownie parę minut i już po chwili możemy wpłacić pieniądze, za które kupimy nasze cyfrowe waluty. Możemy skorzystać z poradnika rejestracji, przygotowanego przez Zonda

Do uzyskania pełnej funkcjonalności serwisu (m.in. wypłat pieniędzy) należy dokonać pełnej weryfikacji. Tu również Zonda służy nam pomocą i przygotował specjalny poradnik, który krok po kroku pomoże nam przejść przez ten proces. Poradnik znajdziecie tutaj

Sprawdź także informacje dotyczące afiliacji. Czym jest i gdzie zarabiać na afiliacji dowiesz się tutaj.

Podobał Ci się wpis?

Zostaw swoją ocenę!

Ocena 4.4 / 5. Ilość głosów: 9

Bądź pierwszym, który oceni wpis!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments