Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Zarabianie na adsense

Zarabianie na Adsense

Data aktualizacji 21 stycznia, 2021

Reklamy Adsense

Zarabianie na Adsense to w dalszym ciągu popularny sposób monetyzacji strony internetowej.

W celu rozpoczęcia naszej przygody musimy zarejestrować się i zweryfikować swoje konto (Google wysyła do nas list z kodem). Po poprawnej rejestracji uzyskujemy dostęp do panelu użytkownika, w którym w prosty sposób konfigurujemy nowe reklamy i ich wygląd oraz mamy dostęp do raportów i wskazówek optymalizacyjnych.

Z pewnością jest to system dla tych, którzy lubią mieć jak największą kontrolę nad typem i miejscem wyświetlania reklam.

Jednostki reklamowe

W przeciwieństwie do wielu innych firm, które zajmują się monetyzacją stron www, w Adsense mamy sporą kontrolę nad jednostkami reklamowymi. Możemy wybrać różne typy i rozmiary jednostek reklamowych oraz miejsca, w których mają się wyświetlać.

Do dyspozycji mamy jednostki reklamowe, takie jak:

  • Reklamy responsywne, które dopasują się do układu naszej strony
  • Zakotwiczone, wyświetlane przy krawędzi ekranu
  • Winietowe, wyświetlane na pełnym ekranie, podczas wczytywania kolejnych stron
  • In-Feed – reklamy natywne, które wyglądają naturalnie w źródle treści
  • In-Article – reklamy natywne, które wtapiają się pomiędzy akapity tekstu na stronach
  • Dopasowane treści – typ reklam, w których możemy promować również treści z naszej własnej strony, zwiększając tym samym zaangażowanie użytkowników
  • Popularne jednostki stałe – Średni prostokąt (300 × 250), duży prostokąt (336 × 280), wieżowiec (300 × 600), duży baner mobilny 320 x 100

Reklamy automatyczne

Jeśli nie chcemy własnoręcznie konfigurować każdej jednostki reklamowej, możemy skorzystać z reklam automatycznych, powierzając rozmieszczanie ich systemowi Adsense. Sprowadza się to jedynie do umieszczenia odpowiedniego kodu w naszej witrynie, a resztą zajmie się google.

Sporym plusem takich reklam jest prostota i wygoda. Reklamy automatyczne wyświetlają się na urządzeniach mobilnych, tabletach i komputerach, w miejscach, które według AI jest akurat najbardziej optymalne.

Warto pamiętać, aby nie pozostawiać wszystkiego bez kontroli i samemu zmieniać ustawienia ilości wyświetlanych reklam. Może okazać się, że automat zaleje naszą stronę treściami reklamowymi w taki sposób, że odstraszy to naszych odwiedzających.

Optymalizacja i testowanie reklam

Adsense na bieżąco monitoruje możliwości zwiększenia naszego przychodu i podpowiada nam potencjalne rozwiązania. Świetną opcją jest możliwość konfigurowania eksperymentów reklam.

Możemy porównać ze sobą dwa różne typy reklam, wyświetlanych w tym samym miejscu. Dla każdej z nich google przeznaczy taką samą liczbę odsłon, a my przekonamy się, która z nich generuje lepsze przychody.

Nie spotkałem się do tej pory z firmą, oferującą podobne rozwiązania. Zazwyczaj dostajemy do dyspozycji ograniczony panel ze statystykami, a rozmieszanie i typy reklam pozostają w ich gestii.

Ile można zarobić na adsense?

Minimalny próg wypłaty w tym systemie wynosi 300zł. Zapytasz pewnie jak szybko go osiągniesz? – niestety, nie ma prostego przelicznika. Zarabianie na Adsense musimy przetestować samemu.

Istnieje zbyt dużo zmiennych, aby jednoznacznie powiedzieć ile przychodu reklamowego wygeneruje dana strona. Wiele zależy od tematyki prowadzonej przez nas strony, zaangażowania użytkowników, rozmieszczenia reklam, ilości odsłon, czy kraju, na który kierujemy naszą stronę.

Dla przykładu przeciętna stawka CPC dla USA może wynosić 0,25 EUR, a dla Polski 0,06 EUR 🙂

Możemy skorzystać z kalkulatora dostępnego tutaj, ale pamiętajmy, są to tylko bardzo luźne, szacunkowe wartości.

Sprawdź także:
Porady dotyczące strony internetowej
Książka “Umysł Miliardera” – 20 Zasad Bogactwa i Sukcesu Najbogatszych Ludzi Świata

Podobał Ci się wpis?

Zostaw swoją ocenę!

Ocena 3.5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments