Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Zarabianie na stronie internetowej. Jak zacząć?

Zarabianie na stronie internetowej. Jak zacząć?

Data aktualizacji 13 stycznia, 2022

Postanowiłeś stworzyć swoją stronę, więc pierwszy krok już wykonany, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać dobry kierunek.

Tematyka strony

Nadszedł czas na wybranie tematu, którym będziesz się zajmować. Jeśli chcesz zarabiać na stronie internetowej, to temu etapowi poświęć najwięcej czasu, aby później nie zaczynać wszystkiego od zera. Zajmij się tematem, o którym masz jakieś pojęcie, jesteś w stanie swobodnie o nim pisać i masz coś ciekawego do powiedzenia.

Jeśli potrafisz wpasować się w jakąś niszę, gdzie nie wszystko jest jeszcze powiedziane, tym lepiej dla Ciebie.

Robienie kalki kolejnej strony nie ma sensu i do niczego nas nie doprowadzi, kluczem do sukcesu jest pisanie własnych tekstów i tworzenie czegoś świeżego. Nie uda nam się zarabiać online bez solidnego zaplecza z artykułami, które przyciągną odwiedzających. Wyszukiwarki, takie jak google, nie patrzą przychylnym okiem na duplikaty treści i nie osiągniesz w ten sposób wysokich pozycji. Trzeba na wstępie podkreślić to jasno – nie ma sensu poświęcać czasu i pieniędzy na coś, czego jest już cała masa. W takim przypadku osiągnięcie wysokiej, naturalnej pozycji w wyszukiwarkach, będzie trudne i związane z koniecznością płatnego pozycjonowania.

Słowa kluczowe

To element, który naprowadzi nas na właściwy tor. Zrób rozeznanie wśród słów kluczowych/fraz, które są często wyszukiwane. Zamiast tych najpopularniejszych, lepiej skupić się na bardziej niszowych – te, na późniejszym etapie okażą się znacznie łatwiejsze w pozycjonowaniu.

W tym celu świetnie sprawdzi się planer słów kluczowych od Google. To świetne narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić jaką popularnością wyszukiwania cechują się dane słowa/tematy i w jakim kierunku powinniśmy iść, aby pozyskać jak najwięcej potencjalnych odwiedzających naszą stronę.

Drugim narzędziem przydatnym w ocenie rynku jest Ubersuggest. Dzięki niemu w przejrzysty sposób możemy uzyskać informacje o słowach kluczowych dla danego języka czy kraju. Całość prezentuje się w czytelnej tabeli, wraz z przybliżoną ilością wyszukiwań i kosztem kliknięcia w daną frazę.

Jak to robi konkurencja?

Wyżej pisałem o tym, aby nie robić kopii innych stron, jednak odrobina rozeznania w terenie wyjdzie nam na dobre ;).

W tym celu możemy posłużyć się narzędziem similarweb.com. Dzięki jego bezpłatnej wersji sprawdzimy przybliżoną oglądalność strony, źródła wejść i przykładowe słowa kluczowe, które powodują przejścia na stronę. Możemy również porównać ze sobą dwie strony w bezpośrednim zestawieniu.

Informacje uzyskane na stronie nie będą nigdy w 100% dokładne dlatego należy traktować je bardziej jako ogólny zarys danego serwisu.

Pracując online powinniśmy być zawsze na bieżąco z nowościami oraz monitorować zachowanie konkurencji.

Jak zrobić stronę internetową?

Prostym i skutecznym sposobem jest stworzenie swojej pierwszej strony dzięki jednemu z wielu dostępnych CMS (Systemów zarządzania treścią) np. WordPress, Joomla, lub phpBB dzięki któremu stworzymy własne forum. Nie potrzebujemy tu wiedzy programistycznej, ani nie ponosimy kosztów związanych ze zleceniem stworzenia strony przez firmy zewnętrzne. Powyższe CMS’y są darmowe, a każde z tych narzędzi posiada mnogość dodatków, które możemy dowolnie instalować i modyfikować naszą stronę, dodając nowe opcje lub zmieniać jej wygląd.

Jeśli zdecydujemy się na indywidualny projekt, pamiętajmy o tym aby był on responsywny. W dzisiejszych czasach to już raczej standard, ale warto zwrócić uwagę czy nasza strona wygląda dobrze na każdym urządzeniu.

Na przykładzie jednej ze swoich stron mogę napisać że ponad 80% jej oglądających to użytkownicy urządzeń mobilnych, dlatego też jest to bardzo istotne.

Jeśli martwisz się o to czy poradzisz sobie z instalacją i konfiguracją swojej pierwszej strony – spokojnie. Większość popularnych hostingów posiada w swojej ofercie pakiet z autoinstalatorem aplikacji, lub też zrobią to za nas! Sam wielokrotnie korzystałem z HitMe gdzie oprócz konkurencyjnych cen znajdziemy też pełne wsparcie administracyjne. W kilku prostych krokach jesteśmy w stanie odpalić swoją pierwszą stronę i rozpocząć dodawanie treści.

Mając już naszego wordpressa (lub też inny CMS) możemy w końcu skupić się na samej treści i rozpocząć zarabianie w internecie.

Sprawdź także:
Porady dotyczące swojej pierwszej strony tutaj
Książka “Umysł Miliardera” – 20 Zasad Bogactwa i Sukcesu Najbogatszych Ludzi Świata

Materiały graficzne: Technology vector created by makyzz – www.freepik.com

Podobał Ci się wpis?

Zostaw swoją ocenę!

Ocena 5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments